2023 рік

З метою формуванню в здобувачів освіти національної ідентичності, самобутності, любові до державної мови, поваги до культурного та історичного минулого України, приверненню уваги до питання патріотичного виховання в нашій державі, розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму підростаючої особистості, посиленню патріотичного руху в Україні, пробудженню в школярів глибокого інтересу до історії України та рідного краю з 02 по 28 жовтня 2023 року були проведені заходи у Луцькому ліцеї № 9 в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

Луцький ліцей № 9. Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2023

2022 р.

У 2022 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив під гаслом "В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!".

Заходи в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у Луцькому ліцеї № 9

2021-2022 н.р.

Щорічно протягом жовтня проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Цього року заходи проводилися під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».

Шкільна бібліотека як обов’язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти і важлива складова його освітнього простору займає важливе місце у системі краєзнавчої роботи. Вона сприяє духовно-етичному вихованню молоді, оскільки, привертаючи до читання молодь, передбачає збереження духовної спадщини, дбайливе ставлення до Батьківщини, у тому числі й «малої».

У рамках місячника бібліотека Луцького НВК № 9 спільно з педагогічним колективом підготувала й провела такі заходи:

- оформлено книжкові виставки: «Стежками рідного краю», «Відкрий для себе рідне місто», «Волинь моя, краса моя», «Письменники Лесиного краю»;

- конкурси малюнків «Куточок рідного краю» для учнів 1-7 класів, фото та відеоколажів «Чудовий край волинський!» - 4-11 класів, авторських віршів «Природа у віршах». Переможців конкурсів нагороджено грамотами і подарунками.

- краєзнавчі читання «Письменники Лесиного краю» для учнів початкових класів. Щовівторка, протягом жовтня, діти читали та обговорювали твори волинських письменників, а саме Надії Гуменюк, Ніни Горик, Любов Мілевич, Валентини Штинько, Івана Чернецького, Василя Слапчука та інш., а 20.10 відбувся турнір знавців літератури рідного краю за прочитаними творами;

- краєзнавча гра-квест «У пошуках скарбів» для учнів 9 класу (мета квесту – поглибити знання учнів про історію, культуру, звичаї та традиції рідного краю). Квест був побудований за принципом BYOD (BringYour Own Device – «принеси власний гаджет»), тож учням рекомендувалося користуватися власними смартфонами під час виконання завдання на станції «Символічна»;

- відеоперерва «Дитячий кінозал». Перегляд і обговорення документального фільму «Місто над Стиром» (1974 р);

- літературний променад «Під сузір’ям Велинів» (за участю волинської письменниці Надії Гуменюк). Захід пройшов у форматі діалогу. Письменниця презентувала свої нові твори, а діти підготували відгуки та лепбуки до книг «Зустріч на Босому мосту», «Лелеча фортеця», «Таємниця Княжої гори»;

- воркшоп «Веселі ідеї». Зав.бібліотекою Романюк Н.Л. провела майстер-клас для учнів 3-х класів з виготовлення екібан з опалого осіннього листу;

Підбиття підсумків відбулося у форматі літературного кафе. Учні презентували свої роботи: демонстрували малюнки, відео та фотоколажі, декламували вірші. Перебіг проведення заходів Місячника розміщені на сайті бібліотеки НВК.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2021. ЗЗСО м.Луцька


2020-2021 н.р.

Звіт про проведені заходи Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у 2020 році у Луцькому НВК №9

Щорічно протягом жовтня проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Цього року заходи проводилися під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».

Шкільна бібліотека як важливий складник освітнього простору посідає важливе місце в системі екологічного виховання учнів Луцького НВК № 9. Серед різноманітних форм роботи шкільної бібліотеки з формування екологічної культури дітей та учнівської молоді важливе місце займають комплексні заходи з популяризації екологічних знань.

Під час організації масових заходів використовуються мультимедійні технології, супроводжуються виступи демонстрацією слайдів і відеофільмів, що дає можливість учням краще засвоїти інформацію.

У рамках місячника бібліотека Луцького НВК № 9 спільно з педагогічним колективом підготувала й провела такі заходи:

- оформлено книжкові виставки: «Екологічний портрет рідного краю», «Ми і природа – одна родина», «Екологія – це наше життя», «Вони живуть, ростуть поруч з нами»;

- конкурси малюнків «Земля радіє від краси» для учнів 1-4 класів, фотоколажів «Природа навколо нас» - 4-11 класів;

- 16.10.2020 пройшов «Інформаційний нон-стоп: «Екологія. Книга. Бібліотека»: на перервах провели бліцопитування «Які екологічні проблем України ви знаєте?» (анкетування показало, що всі учасники хочуть жити в чистому середовищі, 15% опитаних не знають, як сортувати сміття, 77 % добросовісно ставляться до навколишнього середовища (не ламають гілок, не кидають сміття на вулиці, збирають макулатуру тощо); тренінг «Самооцінка ставлення до природи» серед учнів 7-11 класів показав, що за шкалою оцінки позицій, запропонованих учасникам, 6% повинні змінити ставлення до навколишнього світу, 23 % переглянути деякі вчинки щодо природи, 71% є прикладом для інших у ставленні до природи.

- екологічна гра-подорож «Чисте довкілля – чисте сумління» для учнів 3-х класів (мета подорожі – навчити й показати дітям, як правильно сортувати сміття, поповнити знання дітей про взаємозв’язок із природою на основі конкретних правил поведінки в природному середовищі). Діти створювали й захищали проєкти «Ліси – легені нашої планети», вчилися, як правильно сортувати сміття. Для закріплення вивченого створили лепбук «Екологія»;

- тематична перерва «Час читати». Проведено огляд дитячих художніх і періодичних видань з екологічної освіти;

- екологічна гра-калейдоскоп «Знай, люби бережи!» для учнів 4-х класів (мета гри – у цікавій формі закріпити й удосконалити знання, набуті на уроках «Природознавство», «Я у світі»; розширити й поглибити знання з екології; розвивати в дітей логічне мислення, пам’ять, уяву, акторську майстерність; навчити співпрацювати у виконанні групових завдань; виховувати любов до рідного краю). Дітям було запропоновано пройти ходи екологічного лабіринту «Царство природи» такими маршрутами: «Розминка», «Відгадай ілюстрацію», «Аукціон лікарських рослин», «Прикмети в прислів’ях і приказках», «Загадки». Змагалися дві команди - «Природолюби» і «Юні екологи», журі визначило, яка з них винахідливіша, дружніша, краще знає закони природи. Найактивніші учасники змагань відзначені грамотами;

- День бібліотворчості «Веселі ідеї». Зав.бібліотекою Ігнатович Н.Л. провела майстер-клас для учнів 3-х класів з виготовлення саморобок з паперу, старих непридатних книг і газет.

-екологічний десант «Чисте місто – чиста планета». Учні, батьки, учителі школи долучилися до збору й здачі макулатури, петпляшок, використаних кулькових ручок

всеукраїнський місячник шкільних бібліотек


2019-2020 н.р.

«Бібліотека Нової української школи - простір для освітніх можливостей кожного учня»

11 жовтня 2019 року в рамках Місячника відбулася екскурсія в кращу бібліотету міста Луцька "Бібліотека-Дім". Щоб краще і цікавіше ознайомитися з відділами бібліотеки, п'ятикласники взяли участь у бібліо-квесті.

Вітаємо переможницю конкурсу малюнків "Бібліотека очима дітей" БУТКО Анастасію, ученицю 1-І класу і бажаємо творчих злетів і нових перемог.


2018-2019 н.р.

Фото звіт про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у 2018 році

Cписок учасників конкурсу ілюстрацій творів В.Сухомлинського «Казка на кінчику пензля»

1. Козачук Назар, 2-В клас – І місце

2. Оруджова Поліна, 3-А клас – І місце

3. Грицай Олег, 3-А клас – ІІ місце

4. Степащук Меланія, 3-А клас – ІІ місце

5. Савицька Мілана, 3-А клас – ІІІ місце

6. Лорві Давид, 3-А клас

7. Каун Наталія, 3-А клас

8. Ковальчук Марія, 3-А клас

9. Шкуринська Ангеліна, 3-А

10. Шелкаєва Надія, 3-А клас

11. Костюкевич Валентина, 3-А клас

12. Кирильчук Вікторія, 3-А клас

Конкурсу авторських казок «Юний казкар»

1. Черук Марічка, 3-В клас

2. Здищук Богдан. 3-В клас

3. Шевчук Валерія, 3-В клас

4. Войтович Анастасія, 3-В клас

5. Онофрійчук Анастасія, 3-В клас

6. Окуневич Денис, 3-В клас

7. Оніщук Анастасія, 3-В клас

8. Бахматова Ольга, 3-В клас

9. Фурман Владислав, 3-В клас

10. Казанцева Ангеліна, 3-В клас

Конкурсу літературних творів «Мій перший рядок»

1. Магера Дарина, 5-Б клас

2. Осійчук Ольга, 6-А клас

Дякуємо за творчий підхід, бажаємо подальших успіхів!!

Дирекція НВК № 9

Роботи учасників конкурсів

2016-2017 н.р.

Звіт про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у НВК № 9 звіт про місячник


2015-2016 н.р.

Зустріч зі станичною Ткачук Марією Іванівною

Цьогоріч День захисника Вітчизни українці святкуватимуть 14 жовтня в день Покрови Пресвятої Богородиці, в День українського козацтва й в офіційний день створення УПА. Необхідність захищати Вітчизну, боронити соборну українську державу виникла ще в1919 році і триває, на жаль, і донині.

8 жовтня 2015 року відбулася зустріч з Марією Іванівною Ткачук в читальній залі Волинської обласної бібліотеки для юнацтва з учнями 10-х класів НВК №9 м. Луцька. Марія Іванівна – станична обласного осередку Всеукраїнського братства ветеранів УПА, жінка з феноменальною пам’яттю та почуттям гумору. Якщо наше юнацтво в свої 87 років колись так читатиме поезію напам’ять, то ми точно вистоїмо в нелегкій боротьбі за незалежну й демократичну державу.

Разом переглянули та обговорили документальний фільм «Собор на крові» про «армію без держави» УПА «Поліська Січ», слухали повстанських пісень і мріяли про мирну Україну.

зустріч з Ткачук М.І. з учнями НВК № 9

Ткачук М.І., станична обласного осередку УПА

Кiлькiсть переглядiв: 2263

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.