26 жовтня 2017 року в Луцькому навчально-виховному комплексі № 9 відбувся міський семінар шкільних бібліотекарів на тему: «Система роботи шкільної бібліотеки з формування читацьких інтересів: художня література в становленні особистості школяра». На нього були запрошені бібліотекарі з 24 шкіл міста.

семінар шкільних бібліотекарів

Розпочався семінар о 10:00 годині ранку. Методист із бібліотечних фондів Тетяна Іванівна Власюк привітала всіх присутніх і надала слово директору школи Олександрові Дмитровичу Дубині, який у своєму виступі розказав гостям про діяльність навчального закладу. Власюк Тетяна Іванівна доповіла про основні форми діяльності шкільного бібліотекаря в контексті нового Закону про освіту.

семінар шкільних бібліотекарів

Під час віртуальної екскурсії до шкільної бібліотеки гості познайомилися з досвідом роботи Чухрій Катерини Петрівни. Під час екскурсії були озвучено моніторингові та статистичні дані діяльності бібліотеки, показано книжкові полиці, виставки, інформаційні стенди.

Завідувач бібліотеки Ігнатович Неля Леонідівна представила свій досвід роботи «Інноваційний підхід бібліотекарів у роботі з популяризації книг і дитячого читання». Вона висвітлила найбільш оптимальні, на її думку, форми і методи з формування читацьких інтересів школярів, уміння читати художні твори і прагнення брати приклад із позитивних героїв.

семінар шкільних бібліотекарів


Під час практичного блоку семінару бібліотекарі відвідали майстер-клас Ігнатович Н.Л., яка на прикладі бібліотечного уроку «Життя кожної людини є шляхом до самої себе (за повістю Марини Павленко «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських») продемонструвала використання інноваційних прийомів інтерактивного і дослідницького навчання з популяризації художньої літератури. Заняття відбулося у формі літературного калейдоскопу. На уроці учні 7-Г класу розповіли про життя і творчість Марини Павленко, використовуючи презентації, буктрейлери, ілюстрації до найбільш захоплюючих епізодів; за повістю «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських» школярі досліджували сенс життя родів Кулаківських, Міщенків, Вишні(Ягоди), розгадували кросворди, визначали сенс життя кожної людини і самого себе. А потім школярі мали змогу розкрити свої пізнавальні інтереси у грі «Прес-діалог з письменницею».

Потім гості відвідали позакласний захід «Спочатку було слово», мета якого сприяти формуванню читацьких інтересів школярів, національної гідності й любові до рідної мови, рідного краю, шанобливого ставлення до історії та культури українського народу. На святі звучали вірші та пісні сучасних волинських авторів у виконанні учасників літературної студії «Соняшник», під керівництвом Зінгель Валентини Михайлівни, учителя української мови та літератури.

семінар шкільних бібліотекарів

Гості також мали змогу відвідати літературний фуршет «Дегустація сучасної книги», мета якої - продемонструвати книгу оригінально, зацікавити читачів; розкрити книжковий фонд шкільної бібліотеки; привернути увагу користувачів бібліотеки до різножанрової художньої літератури; установити безпосередній контакт користувача з книгою.

семінар шкільних бібліотекарів

Усі заходи, запропоновані учасникам семінару, відбувались з медіа підтримкою (це презентації, буктрейлери та різноманітні відеоролики).

Завершився семінар підбиттям підсумків у формі зустрічі у поетичному кафе «За філіжанкою одкровення», де гості поділилися своїми враженнями.
Кiлькiсть переглядiв: 525

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.