Шкільна бібліотека НВК № 9 є своєрідною частиною навчально-виховного процесу і відіграє важливу роль у досягненні освітньої мети та вирішення завдань, які стоять перед школою щодо інформаційної освіти. Центральний і головний зміст усієї освітньої та виховної діяльності педагогічного колективу, в тому числі і шкільного бібліотекаря, - це розвинута особистість, учень та його інтереси. Саме вони визначають усе життя навчального закладу. Школа для дитини, учитель для дитини, бібліотекар для дитини, а не навпаки.

Бібліотека є інформаційним центром школи, тому вона вчить відшукувати, оцінювати, обробляти і використовувати інформацію, витрачаючи на це мінімум часу. Завдання шкільного бібліотекаря полягає в тому, щоб навчити учня орієнтуватися у безмежному морі інформації. Адже саме у бібліотеці він отримує найпершу інформацію про те, як здійснюється пошук через каталоги і картотеки та як знайти потрібну книгу на полиці.

Інформаційна робота ведеться з урахуванням потреб нових освітніх технологій, вікових та індивідуальних особливостей учнівської молоді. Основну роль тут відіграють усні форми масової роботи – розповіді про роботу бібліотеки, про правила користування книгами та правила їх збереження ефективними технологіями масової роботи нашої бібліотеки є вікторини, конкурси, презентації книг, книжкові виставки.

Розуміючи актуальність даної проблеми, вся робота шкільної бібліотеки побудована на створенні системи формування інформаційної культури читачів. А саме:

 • На популяризації української книги.
 • На формуванні стійких читацьких інтересів, свідомої потреби в читанні, запроваджуванні активних форм інформування.
 • Над підвищенням бібліотечної культури школярів шляхом проведення бібліотечно-бібліографічних уроків.
 • На наданні інформаційно-методичної допомоги учням і педагогам в оволодінні основами наук і організації навчально-виховного процесу.

Бібліотека розробила програму «Бібліотека + комп’ютер», яка розрахована на реалізацію з 2010 до 2015 року.

Головна мета програми:

 • створення належних умов для читачів у забезпеченні їхнього конституційного права на вільний доступ до джерел інформації, підвищення інформаційної культури користувачів і бібліотечних працівників;
 • задоволення інформаційних потреб користувачів, поряд із традиційним обслуговуванням здійснювати пошук необхідної інформації з використанням електронних ресурсів.

Перший етап програми (2010-2012 роки) передбачав:

 • проведення комп’ютеризації бібліотеки;
 • організацію доступу до глобальної мережі Інтернет.

Другий етап (2013-2015 навчальний рік) має на меті:

 • придбання і впровадження автоматизованої бібліотечно-інформаційної системи (АБІС);
 • створення веб-сайту бібліотеки;
 • реформування шкільної бібліотеки у бібліотечно-інформаційний центр.
Кiлькiсть переглядiв: 555

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.