Повернутися до звичайного режиму

ДРУЗІ, ВІТАЄМО ВАС НА САЙТІ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ !

Шкільна бібліотека як інформаційний центр навчального закладу, забезпечує інформаційні потреби та запити всіх учасників освітнього процесу


/Files/images/maxresdefault.jpg

ОСВІТА В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

ПОРАДИ ВЧИТЕЛЯМ ЩОДО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Сьогодні навчання дітей відбувається у незвичних для нас умовах. Це виклик не тільки для дітей, сімей, а й для вчителів. У непрості часи війни діти так само переживають стрес і тривогу. Їх відчуття підсилені тим, що вони не завжди розуміють, що відбувається.

Тому у нинішніх умовах ми повинні перемістити фокус уваги з академічних успіхів на підтримку і нормалізацію психічного стану учнів. Зараз це нормально. Ми всі можемо і повинні долучитись до цього в рамках викладання свого предмета.

  • Демонстрація власного спокою та врівноваженості – це найбільш простий спосіб допомогти заспокоїтись нашим дітям.
  • Дайте учням можливість висловитись: розповісти про свій настрій, розказати про свої справи. Коли людина називає (проговорює) свої емоції, у неї змінюється активність у відділах головного мозку і таким чином знижується тривожність.
  • Дозвольте учням говорити про свій сум чи злість, але обов’язково спрямуйте їх увагу на маленькі перемоги, сильні сторони, гарні новини. У кожному дні можна знайти щось позитивне! Допоможіть учням побачити це, навчіть їх помічати це. У вашому арсеналі повинно бути багато тем для розмов, які зможуть переключити емоції дітей.
  • Якщо вам відомо, що в одного з учнів відбулась жахлива травмуюча подія, не розпитуйте про це детально. Повторення деталей може викликати повторну травматизацію психіки. Також пам’ятайте, що якщо хтось ділиться страшними подіями в групі – це може сприяти травматизації інших слухачів. Якщо у дитини є потреба поділитись, за можливості, краще запропонувати їй поспілкуватись після уроку індивідуально, або спрямувати цю роботу на психолога.

Нинішня ситуація могла позначитись на поведінці учнів, на їх здатності засвоювати матеріал. Стрес міг вплинути на увагу, пам’ять, на здатність зосереджуватись. Дорослим треба взяти до уваги, що крім описаного, один з механізмів захисту психіки – це регрес. Тобто деякі діти можуть демонструвати поведінку, яка притаманна меншим за віком учням. До цього потрібно поставитись терпимо та з розумінням. Не можна докоряти дітям.

Не зайвим буде нагадати вчителям про турботу про себе. Пам’ятайте: для того, щоб надавати допомогу іншим, необхідно відновлювати свій власний ресурс, задовольняти свої базові потреби. Подбайте про безпечне місце для себе, де ви зможете проводити уроки. Обговоріть з рідними порядок дій у разі, якщо оголошено тривогу під час того, як ви проводите урок. Розробіть свій алгоритм дій.

Поради вчителю як діяти під час онлайн-уроків, якщо вмикається сигнал «Повітряна тривога»

- Демонструйте впевненість у своїх діях. Спокійно повідомте учням про сигнал.

- Акцентуйте увагу учнів фразою «Ви йдете в безпечне місце, яке встановлене за правилами вашої сім’ї».

- Зверніться до учнів «Натисніть кнопку «вийти з конференції» та на кнопку «виключення комп’ютера».

- Повідомте «Після сигналу «Відбій тривоги» доєднайтесь до занять за розкладом».

- Дочекайтесь, щоб усі учні, які є слухачами, вийшли з онлайн-зв’язку.

- Намагайтесь зберігати спокій, будьте переконливими.

Донесіть до учнів думку про те, що щодня, не зважаючи на хочу/не хочу, можу/не можу, ми всі маємо виконати декілька задач: соціальну, фізичну і когнітивну.

Ми повинні підтримувати спілкування з родичами та знайомими, задати хоч одне питання «як ти там?», бо єдність та підтримка важливі для всіх.

Нам потрібен рух, особливо у стресі – це стабілізує, приводить до тями і надає сил для подальших дій. Хоча б три присідання або ходьба колами, будь-який активний і хоча б відносно інтенсивний рух.

А ще нам потрібні наш мозок і здатність вчитись, запам’ятовувати і аналізувати. Тож вкрай важливо задіяти цю функцію. Щодня хоча б щось одне вивчити і запам’ятати: іноземне слово, інструкцію з надання медичної допомоги чи іншу корисну інформацію. Важливо не просто подивитись, а саме вивчити!

Порадьте дітям поспати, відпочити, але не дозволяйте лежати весь день в куточку, дивлячись у стінку чи у телефон. Настоюйте на тому, що дитина повинна зробить хоча б одну маленьку дію!

Намагайтесь жартувати з учнями, посміхатись до них, викликати посмішку у відповідь. Гумор має терапевтичну дію. У нагоді стануть смішні історії, питання на кмітливість.

Дотримання цих простих правил та порад допоможе зберегти нормальний емоційний стан наших дітей. А академічні знання ми обов’язково надолужимо після стабілізації ситуації.

Психологічна підтримка учасників освітнього процесу: корисні ресурси /Files/images/images.png

Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у 2022-2023 н.р.

Курси для освітян "Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час та після завершення воєнних дій"

Алгоритм Дії вчителів під час сигналу "Повітряна тривога"

Психологічні аспекти організації освітнього процесу в умовах воєнного/післявоєнного стану

Посібник для батьків

На допомогу біженцям та ВПО

Онлайн-бібліотека: корисні посилання

Психологічна підтримка дітей та дорослих

Буклети для підлітків і молодих людей

Як підготувати школу до евакуації дітей

Правила поведінки в умовах надзвичайної ситуації воєнного характеру


ШКОЛА В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Нові правила навчання в школі

  • учням 1-4 класів дозволено пересуватися у закладах освіти без маски чи респіратора;
  • в помаранчевих регіонах епідеміологічної небезпеки вчителям рекомендують викладати свій предмет у захисних щитках;
  • натомість вчителі, які працюють в жовтій або зеленій зоні, повинні просто дотримуватися відповідної дистанції. Викладати можна без масок;
  • допуск вчителів на роботу відбуватиметься тільки після проведення відповідного температурного скринінгу;
  • у випадку підтвердження коронавірусу у когось із учнів, весь клас повинен піти на самоізоляцію та провести відповідні заходи;
  • дозатори та антисептики повинні знаходитися у закладі тільки на вході, у подальшому рекомендується ретельно мити руки після кожного уроку.

Окрім того, у МОЗ наголосили, що вони незабаром оприлюднять повний перелік правил з протоколами та рекомендаціями.

правила перебування у школі

правила харчуваня

Інформацію про всі зміни в освітніх процесах, які відбуваються через карантин та відповіді на найбільш поширені запитання можна знайти на спеціальному інфоресурсі – http://mon-covid19.info


У вас безліч питань, пов’язаних із пошуком необхідної інформації? Звернувшись до послуг шкільної бібліотеки, ви будете почувати себе впевнено у штормовому морі книг, газет і журналів, комп’ютерному просторі.

Запрошуємо до бібліотеки, де Вам запропонують яскраві зустрічі з кращими творами української та світової літератури. Наша бібліотека - зона психологічного комфорту, де немає напруги, оцінок, журналу. Тут відбувається зустріч із цікавою книгою.

Завітай до бібліотеки - вона поруч

На сторінках сайту можна познайомитися з правилами та правами користувачів бібліотеки НВК № 9, життям школи та бібліотеки, з новинками художньої літератури. Також до послуг учителів та учнів школи інтернет-навігатор по пошукових сайтах, розробки уроків, реферати, електронні підручники, твори за шкільною програмою; для найменших читачів - навчально-розважальні ігри.

Сподіваємося, що сайт шкільної бібліотеки стане у нагоді всім тим, хто не байдужий до її Величності КНИГИ, хто прагне до нових знань.

Тут книги розумні спокійно живуть,

У тихій величній світлиці.

А двері широкі, відкриті ведуть,

До знань золотої скарбниці.

Герої романів, легенд, повістей у тиші говорять із нами.

В книжках – відкриття всіх великих людей,

Думки, що хвилюють віками,

Ведуть нас в незнане книжки;

Розрадять, коли нам нелегко,

Для нас зберігає їх довгі роки –

Шкільна бібліотека.

/Files/images/книга.jpg

Дякуємо School Champion за наш сайт!

Питання? Відповідь!

рейтинг
відповіді
перегляди
рейтинг1
відповіді0
перегляди257
рейтинг0
відповіді1
перегляди281
рейтинг0
відповіді1
перегляди246
рейтинг0
відповіді1
перегляди286
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.